Чистый закон: кто заплатит за загрязнение Украины
Читайте также - Евроинтеграция по-украински: мусорная проблема
Закон вводить сучасну прогресивну та ефективну процедуру оцінки впливу на довкілля (надалі - ОВД) на заміну старим інструментам, які до того ж неодноразово критикувалися міжнародними органами, а на національному рівні асоціюються з корупцією. Основна ідея ОВД полягає в тому, що в процесі прийняття рішення щодо погодження певної діяльності, що може спричинити негативний вплив на довкілля, контролюючий орган отримує повну інформацію про такий вплив і має можливість врахувати екологічні інтереси поряд з економічними та соціальними. Тобто прийняти поінформоване, збалансоване і відповідальне рішення.
Така система, по-перше, зобов’язує державні структури оцінювати екологічні наслідки поряд з економічними та соціальними вигодами від реалізації проекту, і, по-друге, зосереджена на попередженні (уникненні, зменшенні чи компенсації) негативного впливу на довкілля іще на стадії розгляду проекту. Причому для бізнесу, який може бути малим та середнім і потенційно не здатен значно вплинути на довкілля, процедура ОВД не є обов'язковою.
Встановлюється чітка межа, починаючи з якої має здійснюватися така процедура. Наприклад, господарська діяльність, що призводить до скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти, та забір води з водних об’єктів за умови, що водозабір підземних вод перевищує 300 кубічних метрів на добу, потужності для вирощування: птиці (40 000 місць і більше); свиней (1000 місць і більше, для свиноматок 500 місць і більше); великої та дрібної рогатої худоби (1000 місць і більше); кролів та інших хутрових тварин (2000 голів і більше) тощо.
Хотите стать колумнистом LIGA.net - пишите нам на почту. Но сначала, пожалуйста, ознакомьтесь с нашими требованиями к колонкам.