UA

Украина и Независимость: зарубежный взгляд

Украина и Независимость: зарубежный взгляд

Генеральный директор издательства Vivat
27.08.2019, 17:35

Обзор книг иностранных авторов об Украине, ее истории и ее независимости (укр.)

Україна розташована на межі ціннісно різних світів. Багато футурологів, відомих у всьому світі, говорили про геополітичну важливість України. Збігнєв Бжезинський вдало підкреслював, що “без України Росія перестає бути євразійською імперією” – втрачає свою могутність. 

До Дня Незалежності вирішила зібрати книги закордонних авторів про Україну, її історичну та політичну важливість, які вартують уваги. 


  

Енн Епплбом, “Червоний голод: війна Сталіна проти України” 

Енн Епплбом “Червоний голод: війна Сталіна проти України”

Відома американо-британська журналістка та письменниця, лауреатка Пулітцерівської премії, Енн Епплбом багато пише про Україну та злочини радянського режиму. Одна з її найновіших робіт – “Червоний голод: війна Сталіна проти України”. В цій книзі Енн вдало поєднує академічну неупередженість з розумінням того, яке саме значення мав Голодомор для українського народу. В книзі зібрані документи, персональні історії та свідчення очевидців. Цікаво також те, що Епплбом також не випускає з поля зору історичний контекст: український визвольний та антикомуністичний рухи. Головна ідея книги наступна: штучний голод та репресії проти інтелігенції в тогочасній Україні – реалізація наміру Сталіна та його прибічників по знищенню нашої країни. І все чому? Бо боялися повторення події 1917-1920 років: коли українські селяни протестували проти колективізації, і СРСР майже втратили Україну як частину Союзу. Книга була перекладена у “Нашому форматі”: її можна почитати як англійською, так і українською. 

Це не єдина книга про Україну з-під пера Епплбом: “Між Сходом та Заходом” – робота про подорожі Україну, Білоруссю та країнами Прибалтики.  

 


  

Сергій Плохій “Брама Європи. Історія України”
Сергій Плохій, “Брама Європи. Історія України”

Сергій Плохій – професор Гарвардського університету, україно-американський письменник та історик. У фокусі його робіт – історія України, Східної Європи та “холодна війна”. 

“Брама Європи” одна з його найбільш відомих книг. По суті, це – історія України через призму формування нації та впливу українців на різні історичні події: від часів скіфів до сьогодення. Звісно, якщо ви читали історію України у викладенні Ореста Субтельного, навряд чи знайдете щось нове для себе у цій книзі. Книгу переклали у “Клубі сімейного дозвілля”.

Також Плохій – автор книги про Чорнобильську трагедію: на базі нещодавно розсекречених архівів, він покроково розповідає читачеві про події до, під час та після вибуху на Чорнобильській АЕС. Ще одна цікава книга з-під пера цього автора – про інший період історії України: козаччину. “Козацький міф. Історія і націєтворення в епоху імперій” описує один з відомих загадок української історії: “Історію Русів”. Вишукуючи відповіді на питання, які ставить цей документ, Плохій веде читачів стежками загадок та відкриттів часів козаччини.  

  

  


  

Юрій Лібер, “Тотальні війни: творення модерної України в 1914—1954 роках”
Юрій Лібер, “Тотальні війни: творення модерної України в 1914—1954 роках”

Юрій Лібер – викладач кафедри історії Університету Алабами в Бірмінгемі та автор книжок “Aleхander Dovzhenko: A Life in Soviet Film” та “Soviet Nationality Policy, Urban Growth, and Identity Change in the Ukrainian SSR, 1923-1934”.

Його дослідницькі й викладацькі інтереси: радянська і пострадянська історія, формування національної ідентичності, процеси демократизації в Україні ХХ століття.

В “Тотальних війнах” автор переконливо пояснює, що дві світові війни, революції, голод, геноциди й чистки, які протягом першої половини ХХ століття спустошували Європу, не тільки мали катастрофічні наслідки, а і формували світ таким, яким ми знаємо його сьогодні. У фокусі автора – творення української нації в той період та вплив минулих подій на сучасну Україну. Переклали у видавництві "Vivat".


  

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net
Вакансии
Больше вакансий
Project Manager (впровадження CRM)
Киев Група компаній ЛІГА
Редактор стрічки новин
Киев Медіа холдинг Ligamedia
Head of PR
Киев Група компаній "ЛІГА"
Разместить вакансию

Комментарии

Последние новости
Популярное