UA

Коронавируса в Украине нет, а паника есть. Или как власть "санжарит" всю страну

Коронавируса в Украине нет, а паника есть. Или как власть "санжарит" всю страну

соучредитель Украинского центра здравоохранения - UHC
11.03.2020, 21:02

В Украине зафиксирован лишь один случай заражения коронавирусом. Но власть все-равно решила ввести карантин. Нам опять что-то не договаривают? (укр)

Світові уряди насправді борються з двома епідеміями: коронавірусу та паніки. Україна, на щастя, поки що має лише один випадок covid-19. Але, схоже, за рівнем паніки ми дуже хочемо потрапити у лідери. 

Інших версій для пояснення дій уряду в мене немає. 

Вранці на брифінгу заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко пояснює, що всього один випадок коронавірусу в Україні посеред спалаху в Європі має логічне пояснення. Вірус повільно поширюється із Західної Європи у Східну. 

Насправді, факти це підтверджують: усі сусіди України на західному кордоні мають від кількох (Литва) до кількох десятків (Румунія) випадків. Західні сусіди наших сусідів - трохи більше: Чехія - 61, Словенія - 57, Австрія - 162. А далі на Захід - інтенсивний спалах у Італії, Німеччині, Франції, Іспанії. Таку картину нескладно зрозуміти - подивіться на карту з частотою авіаперельотів між країнами - поширення вірусу повністю повторює її.  

Читайте також - Нам потрібно навчитися жити з коронавірусом. Поради Комаровського

Це доволі вчасна і аргументована комунікація для тих, хто підозрював, що "влада щось приховує". 

Але не пройшло й півдня, як уряд робить повністю протилежну заяву. Закриваємо школи, садки, скасовуємо масові заходи. Вводимо карантин! 

Карантин? Навіть Вікіпедія каже нам, що карантин - це обмеження у пересуванні або повна ізоляція осіб, які мали контакт із джерелом інфекції або є інфікованими, з метою відділення їх від здорового населення. 

Тобто вранці уряд запевняє нас, що ми всі здорові. А після обіду - що ми всі потенційно хворі. Бо, якщо в країні лише один випадок, то чим ми ризикуємо, ідучи до школи? А якщо ми ризикуємо у школі - то що, у нас не один випадок? 

З такими думками уряд залишив усіх нас, не повідомивши навіть, коли той карантин починається. 

Карантин без епідемії - це як одягання медичних масок на здорових людей. Якщо ви здорові - маску носити не треба, вона не захистить вас від хвороби. Бо вірус потрапляє на усі слизові оболонки (зокрема очі) і здебільшого з ваших рук (мийте їх!). Але якщо ви хворі, то обов’язково одягаєте маску, щоб не поширювати вірус через кашель або чхання. 

Читайте також - Україна на карантині. Навіщо це потрібно і чи зможе стримати коронавірус

Бо ізолювати треба хворого, а не здорового. Китай ввів карантин. Італія ввела карантин. А для чого Україна вводить карантин? Щоб люди ходили вулицями і підозрювали в перехожих носіїв вірусу, яких, за заявами влади, в країні немає? 

Напевно урядовці хотіли показати, що готові до рішучих дій. А насправді показали, що або не володіють ситуацією, або панікують, або щось приховують.

Єдине, що вдалося донести до людей такими комунікаціями - це те, що довіряти уряду точно не можна. Уроки Нових Санжарів ніхто не засвоїв. 

Що тепер робити? 

Як нормальні громадяни, ми повинні підкорятися владі, яку обрали. Тому на масові заходи не підемо, і у школи теж. 

Читайте також - Авіасполучення при коронавірусі: навіщо обмежують польоти і чи надовго

На щастя, серед переліку безглуздих "карантинних" заходів є і правильний - припинити сполучення з країнами, де є значний спалах коронавірусу.

Якщо людина чхає, кашляє і виглядає хворою - ви не підходите до неї. Якщо в країні спалах вірусу - ви припиняєте з нею сполучення. 

Але не будемо садити себе на психологічний карантин. І не будемо поширювати вірус паніки, яким нас раз за разом намагається інфікувати влада своїми комунікаціями.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net
Вакансии
Больше вакансий
Project Manager (впровадження CRM)
Киев Група компаній ЛІГА
Редактор стрічки новин
Киев Медіа холдинг Ligamedia
Head of PR
Киев Група компаній "ЛІГА"
Разместить вакансию

Комментарии

Последние новости
Популярное