UA

Дело Труханова и скользкие 95 миллионов из схемы "Краяна"

Дело Труханова и скользкие 95 миллионов из схемы "Краяна"

юрист Центра противодействия коррупции
10.04.2019, 11:42

Почти 100 миллионов, которые по решению суда должны были вернуться в бюджет Одессы еще год назад, до сих пор не выплачены. Почему? (укр.)

Суддівський марафон у справі мера Одеси Геннадія Труханова триває. Уже дослідили всі докази та допитали свідків з боку антикорупційних органів та перейшли до доказів з боку адвокатів одеського мера.

Рішення у справі країна може почути вже наступного тижня. Труханова і його спільників обвинувачують у заволодінні 185 млн грн через купівлю руїн заводу для “європейської мерії”.

У той час, коли йде активний судовий процес, до міського бюджету так і не повернули 95 млн грн одеситів, які продовжують лежати на рахунку компанії одного із фігурантів справи Петра Загодіренка.

У жовтні 2016 Одеська міськрада погодилася придбати будівлі заводу "Краян" для мерії за 185 млн грн і в грудні вже виділила ці кошти.

16 грудня 2016 вся сума надійшла на рахунки ТОВ “Девелопмент Еліт”, у якої купували руїни заводу.

Того ж дня Загодіренко намагався перевести частину коштів фіктивній компанії, але Державна фіскальна служба заблокувала операцію. Він хотів укласти угоду з фіктивною компанією про придбання неіснуючих 27 зернових комбайнів, щоб вивести отримані від мерії кошти.

Згодом детективи НАБУ звернулися до Солом’янського суду Києва і 21 грудня суд наклав арешт на всі 185 млн грн, переведених на рахунок ТОВ “Девелопмент Еліт”.

Розслідування тривало. З’явилися результати судової експертизи, яка підтвердила, що вартість будівель “Краяну” завищена і становить не 185 млн грн, а вдвічі менше — всього 92,3 млн грн.

Для фігурантів справи став несподіванкою такий хід слідства. Двоюрідний брат екс-депутата Олександра Дубового, якому приписують цю схему, — депутат Одеської облради Олег Бабенко спробував дати детективам НАБУ хабар у розмірі півмільйона доларів. Цей варіант не спрацював.

Фігуранти вирішили піти іншим шляхом, зменшивши ціну будівель “Краяну” на 95 млн грн — з 185 до 90 млн грн, уклавши додаткову угоду. По суті, таке зменшення ціни є незаконним, адже, якщо угода виконана: об’єкт набув нового власника а гроші перераховано; — змінювати ціну не допускається.

Але цього фігурантам вистачило. Факту зменшення ціни виявилося достатньо, щоб у лютому 2018 суддя Солом’янського суду Києва Людмила Кізюн двічі знімала арешт з 92 млн грн. Це реальна ціна “Краяна”, встановлена експертизою. Оча інші судді знову накладали арешт.

Рівно рік тому 5 квітня 2018 Апеляційний суд залишив арештованими лише 92 млн грн, які визначив передати в управління Нацагентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Інша частина 97 млн грн мала б повернутися міськраді, бо додаткова угода укладалася для зменшення ціни і тому суди скасовували арешт. Однак це було звичайним прикриттям.

ТОВ “Девелопмент Еліт” повернули мерії лише 2 млн, залишивши собі 95 млн грн, на які і була зменшена ціна додатковою угодою.

Адекватною реакцією Одеської мерії мало б бути повернення цих 95 млн грн.

Натомість мерія виправдовується, що надсилала підприємству претензії щодо повернення 95 млн грн, але листи поверталися. Хоча директор фірми не переховувався і постійно відвідував засідання у справі разом з Трухановим.

Намагаючись виправдати бездіяльність, директорка юрдепартаменту мерії Труханова повідомила, що їм бракує 670 тис. грн на судовий збір, щоб повернути 95 млн грн.

На жаль, це лише розмови, правда проста – без обвинувального вироку 95 млн грн одеситів підуть у кишені злодіїв.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net
Вакансии
Больше вакансий
Project Manager (впровадження CRM)
Киев Група компаній ЛІГА
Редактор стрічки новин
Киев Медіа холдинг Ligamedia
Head of PR
Киев Група компаній "ЛІГА"
Разместить вакансию

Комментарии

Последние новости
Популярное