UA

Обмен послами: нужно ли строить дипломатические отношения с РФ

15.02.2020, 13:07

Когда начинается война, дипломатические отношения прерываются, а посольства выезжают из страны. Но у Киева с Москвой все сложилось иначе (укр.)

Міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров наголошує, що його країна готова до обміну послами з Україною. І факт, що ані в Москві немає посла України, ані в Києві посла Росії, - виключно провина української сторони. Росія тут взагалі ні до чого, вона конструктивно підходить до стосунків із сусідньою країною.

Щодо конструктивності можна було б нагадати очільнику російського зовнішньополітичного відомства, про те, що саме Росія анексувала частину території України, а на іншій частині продовжує підтримувати гібридну війну, на якій гинуть люди.

Читайте також - Путін і потяг до місця злочину

В дипломатичних стосунках є своя особливість - вони віддзеркалюють бажання двох країн взаємодіяти саме в мирі і злагоді. І той факт, що між Росією і Україною через п’ять років після анексії Криму та початку неоголошеної війни на Донбасі, зберігаються дипломатичні стосунки - ознака певної гібридності нашого часу.

Адже до виникнення такої ситуації, всім було абсолютно очевидно: якщо розпочнеться війна - дипломатичні стосунки перериваються, а посольства виїжджають з країни.

Так було практично упродовж усієї історії дипломатичних стосунків аж до війни Росії і Грузії, після якої також перервали дипломатичні взаємини. Інтереси Грузії в Росії зараз представляє посольство Швейцарської Конфедерації.

З точки зору класичної дипломатії, зараз українським послом у Росії мав би бути посол Швейцарії, Бельгії чи Люксембургу. Але аж ніяк не посол самої України.

Але гібридність є гібридність. Розмови про те, чи варто переривати дипломатичні взаємини з Російською Федерацією, продовжуються в Україні вже кілька років поспіль. 

Читайте також - Газова Петля від Путіна

З російської точки зору, все взагалі зрозуміло: Росія ні на кого не нападала, Крим самостійно приєднався до РФ, бо мав на це повне право. Взагалі не зрозуміло, які тут є проблеми. Між Росією і Україною прекрасні добросусідські взаємини.

От тільки варто України подбати про діалог з ополченцями так званих "народних республік". А також гідно захищати російську мову, як цього вимагає президент РФ Володимир Путін.

Цікаво, як би він трактував Україну?

Оригінал - Радіо Свобода

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net
Вакансии
Больше вакансий
Project Manager (впровадження CRM)
Киев Група компаній ЛІГА
Редактор стрічки новин
Киев Медіа холдинг Ligamedia
Head of PR
Киев Група компаній "ЛІГА"
Разместить вакансию

Комментарии

Последние новости
Популярное