UA

Прочь от Египта, или Сорок лет в пустыне как повод для оптимизма

Прочь от Египта, или Сорок лет в пустыне как повод для оптимизма

дипломат, постоянный представитель Украины при Совете Европы
20.04.2019, 11:22

Когда Моисей вывел евреев из под власти фараона, ему пришлось с народом здорово помучиться, напоминает Дмитрий Кулеба. Но зато каков результат! (укр.)

Вчора ж був Песах. Величне свято на честь виходу євреїв з Єгипту. Let my people go, море розступилося, манна посипалася, свободу не спинити, з нами Бог і все таке. Це один з найбільш розкручених сюжетів. Його знають усі.

Набагато менше людей знають, що Бог не планував маринувати свій обраний народ 40 років в пустелі, щоб вони забули рабство.

Просто на радостях вирушивши в путь, всю дорогу обраний народ нудів, йому все було не так, Мойсей був не такий, манна свободи швидко набридла і захотілося рабського єгипетського м’яса, дива від Бога швидко сприймалися як даність і народ вимагав нових див.

Декілька разів народ скаржився, що не треба було йти з Єгипту, бо там була дешева ковбаса, долар по вісім і олігархи не заробляли на війні.

Мойсей втомився, йому набридла ця місія, цей довбаний тягар у вигляді цілого народу. Він просив Бога зняти з нього тягар цього лідерства, запитував його буквально: Боже, навіщо мені всі ці люди?

А Бог такий: ну ти потерпи, все буде добре. Просто Мойсей швидше ніж сам Бог зрозумів з яким народом він має справу. Все ж щоденний контакт з людьми допомагає вирватися з бульбашки.

І потім коли Бог майже довів свій народ до обіцяної землі, то... земля народу виявилася не така. Все було буквально не так. І ось тоді у Бога урвався терпець.

І він каже Мойсею: скільки ще ці злі люди будуть гнати на мене? Я їм і так, і це, а вони все одно невдоволені. Задовбало, набридло, скільки можна.

І покарав їх сорокарічним блуканням пустелею.

Це я до того, що народ завжди такий, який він є. І не треба зневірюватися та нудіти. Треба вірити і йти вперед.

А якщо ви раптом проведете якісь паралелі, то Мойсей - це не людина, а та спільнота, яка колись змусила Україну рухатися вперед, і все ще попри розпач і втому має всі можливості не дозволити їй застрягти на цьому шляху на роки. Незалежно від прізвища президента.

(Джерело - длог автора)

  • Читайте також:
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net
Вакансии
Больше вакансий
Project Manager (впровадження CRM)
Киев Група компаній ЛІГА
Редактор стрічки новин
Киев Медіа холдинг Ligamedia
Head of PR
Киев Група компаній "ЛІГА"
Разместить вакансию

Комментарии

Последние новости
Популярное