UA

Как 35 участников войны на Донбассе превратились в 17 000 американских праворадикалов

Как 35 участников войны на Донбассе превратились в 17 000 американских праворадикалов

руководитель экспертной группы по внутренней и гуманитарной политике в Офисе президента Украины
16.12.2020, 17:05

Статья в уважаемом The Economist, как пример искривления реальности (укр.)

Поважне видання The Economist у статті про потенційні загрози з боку американських праворадикалів пише про 17 000 людей, які воюють в Україні. 17 000? Дуже цікава цифра. Давайте розбиратися.

У статті посилаються на книгу американського соціолога Синтії Міллер-Ідріс "Hate in the Homeland" (видавництво Принстонського університету), яка говорить про "17 000 бійців із західних країн, включно з багатьма американцями, які приїхали в Україну воювати, переважно на боці праворадикальних груп". Авторка багато пише про "Азов" та інші жахіття...

Яке складається враження? Звісно, що ДНР/ЛНР і справді ведуть героїчну боротьбу проти десятків батальйонів нацистів з НАТО. Російський пропагандист Дмитро Кисельов аплодує.

Але дивимось далі. 

У своїй книзі Міллер-Ідріс посилається на письмові свідчення лівансько-американського колишнього агента ФБР Алі Х. Суфана , який був причетний до ряду гучних випадків антитероризму як у США, так і по всьому світу.

Суфан, зі свого боку, говорить про інше. А саме – про "17 000 людей, з понад 50-ти країн, які приїхали брати активну участь у конфлікті". Звісно, він також на когось посилається. А саме – на дослідження учасника проекту "Протидія екстремізму" Каспера Рекавека.

Але Рекавек відмічає, що більшість з цих 17 000 були росіяни. Та і воювали вони, виявляється, за ДНР/ЛНР. Взагалі, згідно з його дослідженням, більшість найманців із Західної Європи та США воювали теж на боці ДНР/ЛНР. Що повністю змінює картинку.

А загалом, із США в Україну приїхало воювати 35 чоловік. З них більшість – проти України.

Ось така дивна історія.

Висновки

- Критичне мислення – це довго і дорого.

- Навіть найкращі світові експерти, буває, пишуть дивні речі. Можливо, свідомо.

- Все це треба перевіряти і виправляти.

- Слава Україні!

P.S. Я звернувся в Твіттері до The Economist: "The Economist у своїй статті цитує Міллер-Ідріс про те, що 17 000 жителів Заходу воюють в Україні за білих супрематистів. Це помилка. Алі Х. Суфан свідчив про іноземців загалом. А Каспер Рекавек, як першоджерело джерело, повідомляв про переважно росіян, які воюють проти України. Потрібно відкоригувати матеріал." 

Поки саме видання ніяк не відреагувало на моє звернення. Але відповіла Міллер-Ідріс: "Дякую за попередження і дуже шкодую за помилку. Я проаналізую джерело її виникнення: це мої слова з книги або їх інтерпретація журналістом видання, щоб побачити, чи потрібно вимагати виправлення інформації у видавця книги чи у The Economist. Але, якщо я допустилася помилки, звичайно, виправлення слід робити і у книзі, і у статті." 

ДОДАНО. Вже після виходу цієї колонки, в The Economist таки відреагували на коментар. Ось що видання написало під статтею: 

"Виправлення (16 грудня 2020 року): В даній статті була внесена правка: видалено цитату з книги Синтії Міллер-Ідріс "Hate in the Homeland", в якій говориться про 17 000 американських праворадикалів, які воюють в Україні. Книга Міллер-Ідріс також переглядається".

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net
Вакансии
Больше вакансий
Project Manager (впровадження CRM)
Киев Група компаній ЛІГА
Редактор стрічки новин
Киев Медіа холдинг Ligamedia
Head of PR
Киев Група компаній "ЛІГА"
Разместить вакансию

Комментарии

Последние новости
Популярное