UA

Кабмин смягчает карантинные запреты, несмотря на невыполнение своих же условий

Кабмин смягчает карантинные запреты, несмотря на невыполнение своих же условий

инженер-транспортник, эксперт по транспортному анализу и планированию
05.05.2020, 19:00

Для ввода первого этапа ослабления с 11 мая, необходимо, чтобы прирост заболеваемости COVID-19 в любой день с 1 мая по 10 мая, не превышал +5% (укр)

Вітаю всіх з початком восьмого тижня карантину та його черговим подовженням до 22 травня 2020. 

На вісімнадцятому тижні пандемії коронавірусу у світі, та сьомому тижні карантину в Україні, не відбулося нічого переломного, що могло б свідчити про можливе швидке повернення до нормального життя.

З 37-ми країн, кількість захворювань на SARS-CoV-2 в яких перевищила 10 000 (сукупно складають 93,4% всіх випадків захворювання у світі), 13 країн все ще не досягли піку захворюваності. В тому числі - Україна (де, втім, приріст захворюваності уповільнився до +0,7%/тиждень).

Добряче приріс рівень захворюваності в Чилі, Бразилії, Перу, Росії та Пакистані.

Росія одразу перескочила з третього світу в перший, посівши шосте місце у світі за загальною кількістю хворих на коронавірус, та друге місце - за кількістю нових випадків (10633 осіб/добу), поступаючись лише США.

Якщо тренди не зміняться, через 10 днів Росія обжене Італію, і остання матиме чудову нагоду повернути до Росії весь раніше поставлений гуманітарний непотріб.  

Також, голові комісії із закордонних справ Сенату Італії, Віто Петрочеллі, напевно, доведеться повернути голові комітету Державної Думи РФ з міжнародних справ Леоніду Слуцькому листа з проханням посприяти зняттю з Росії корисних санкцій.

ВООЗ, закономірно, не побачила у статистичних звітах ознак покращення, і 2 травня продовжила дію глобального режиму надзвичайної ситуації у зв'язку з пандемією SARS-CoV-2.

Уряд України теж вирішив не пасти задніх, та 4 травня, на екстреному засіданні, продовжив карантин в Україні до 22 травня 2020 року з деякими послабленнями, які розпочнуться з 11 травня.

Що відбуватиметься на 19-му тижні пандемії 5 травня по 11 травня?

Погана новина: рівень захворюваності в країнах Південної Америки, Індії, Пакистані та Росії швидко зростатиме.

Хороша новина: рівень захворюваності у Німеччині, Франції, Іспанії, Португалії та Ізраїлі суттєво скоротиться, і вони доєднаються до Австрії та Швейцарії, які демонструють істотний прогрес у боротьбі з SARS-CoV-2.

Так собі новина: в Україні відбудеться скорочення рівня захворюваності на ~10-15%. Проте, передумови для послаблення карантинних заходів, встановлені Кабміном, так і не настануть.

Встановлена урядом передумова першого етапу послаблення карантину: "Протягом 10 днів поспіль співвідношення виявлених випадків серед усіх протестованих не змінюється або щоденне відхилення утримувалось в межах 5%".

Отже, для введення в дію першого етапу послаблення карантину з 11 травня (що вже анонсовано), необхідно, щоб щоденний приріст захворюваності на SARS-CoV-2, в будь-який день, з 1 травня по 10 травня не перевищував +5% до попереднього дня. Але вже 2 травня добовий приріст рівня захворюваності склав +20,9%.;-)

Звісно, можна розпочати новий відлік 10-ти днів від 3 травня, з впровадженням 1-го етапу послаблення карантину 13 травня, якщо протягом цього тижня все буде добре.

Але добре - не буде. 

Проблема в тому, що статистичний розкид величини добових рівнів захворюваності, попри сукупне ЗНИЖЕННЯ на 10-15% за тиждень, дасть в окремі дні інтервалу ПРИРІСТ від +7,2 до +10,5% до попереднього дня.

Отже, встановлена урядом Дениса Шмигаля передумова введення першого етапу послаблення карантину НЕ БУДЕ ВИКОНАНА, а ні 10 травня, а ні 13 травня. 

Втім, карантин, очевидно, буде послаблений, адже, кому потрібно дотримуватись тих формальних передумов, коли запит суспільства на послаблення карантину стає вибухонебезпечним?

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net
Вакансии
Больше вакансий
Project Manager (впровадження CRM)
Киев Група компаній ЛІГА
Редактор стрічки новин
Киев Медіа холдинг Ligamedia
Head of PR
Киев Група компаній "ЛІГА"
Разместить вакансию

Комментарии

Последние новости
Популярное