UA

Отмена медреформы командой Зеленского - заигрывание с электоратом перед выборами

Отмена медреформы командой Зеленского - заигрывание с электоратом перед выборами

соучредитель Украинского центра здравоохранения - UHC
05.05.2020, 15:36

Зеленский услышал просьбы медиков неэффективных больниц. Результат - Минздрав взялся за свертывание второго этапа медицинской реформы (укр.)

Після рішучої перемоги над коронавірусом, Міністерство охорони здоров’я взялося за згортання другого етапу медичної реформи. План простий - повернути бюджетну "зрівняйлівку" замість принципу "гроші за послугу". Привід - медійний негатив через те, що частина лікарень почали отримувати менше фінансування, коли гроші "пішли за пацієнтом", і виплачуються за реально зроблені послуги.

За формою це буде нова система. За змістом - стара.

Національна служба здоров’я залишиться. Але вона навряд чи погодиться з таким підходом. Тому для неї готують екстрену заміну керівника.

"...Ми проводимо аудит й напрацювали низку рішень... Щоб не було руйнування, звільнення працівників та в жодному разі закриття лікарень. Такі завдання переді мною ставив, в тому числі, й глава держави", - сказав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Перекладу для вас: ми зупинимо реформу і законсервуємо систему, як була.

Звичайно, це не вирішить ні проблем лікарень, ні, особливо, проблем пацієнтів. Але вирішить проблеми міністра.

Головна проблема - восени місцеві вибори. Саме тому "в тому числі й глава держави" доручив. Тут же і "напрацювали низку рішень". Перше рішення у "низці" - вернути все взад (а насправді - в зад).

Тобто забрати кошти у понад тисячі ефективних лікарень, які підготувалися до реформи. Які надають реальну допомогу людям і тому заробили більше грошей після квітня.

Наприклад, заберуть у пологового будинку №1 в Одесі, який, завдяки переходу на тарифи НСЗУ, почав надавати повністю безоплатні пологи.

І передадуть, наприклад, онкодиспансеру у Білій Церкві (на фото нижче), який опромінює живих людей апаратом-ровесником Хрущова. Головне, щоб не закривали лікарні. Принаймні, до місцевих виборів.

Заради того, щоб такі заклади продовжували імітувати роботу до осені, постраждають, в першу чергу,якісні пологові будинки, інфарктні та інсультні центри, сильні міські та районні лікарні.

Стара добра економічна політика, яка служить політичній економії.

Що буде далі? А нічого. Все знову стане спокійно та стабільно. Стабільно погано для пацієнтів. Стабільно добре для медичних "еліт".

Не буде руйнування, звільнення працівників. Правда, і медицини в нас теж і далі не буде.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net
Вакансии
Больше вакансий
Project Manager (впровадження CRM)
Киев Група компаній ЛІГА
Редактор стрічки новин
Киев Медіа холдинг Ligamedia
Head of PR
Киев Група компаній "ЛІГА"
Разместить вакансию

Комментарии

Последние новости
Популярное