UA

Зачем нам медреформа, когда есть "воля Божья"

Зачем нам медреформа, когда есть "воля Божья"

исполняющая обязанности главы Национальной службы здоровья Украины
05.05.2020, 20:02

Аплодируем стоя заявлению о главной ошибке медреформы - недостаточном ее финансировании. Готова точно до гривни назвать сумму недофинансирования (укр)

Якщо заговорили про гроші, пропоную послухати також тих, хто має в своєму дипломі рядок, що містить слово "фінанси" або "економіка", і присвятив цій професії своє життя.

Я маю честь представляти команду тих чиновників, які "неправильно" порахували тарифи на підставі "неправильно" заробленого ВВП і "неправильно" сплачених податків.

Та жменя українських health economists, які зібрала під своїм дахом Національна служба здоров'я України, аплодує стоячи заяві про головну помилку медреформи - недостатнє її фінансування, та готова точно до гривні назвати суму недофінансування в залежності від обраного курсу реформи.

Читайте также - Отмена медреформы командой Зеленского - заигрывание с электоратом перед выборами

Курс на історичний бюджет обійдеться нам, платникам податків, в ті ж 72 млрд гривень, але залишить всіх спеціалізованих лікарів і їх пацієнтів в умовах, дефакто, вільних ринкових відносин, як це було до цього (тобто неформальних винагород від пацієнтів).

Я повернуся до економічних категорій – медична послуга – специфічний "товар". Попит на нього не еластичний, тобто не чутливий до зміни ціни. Якщо ви потребуватимете послугу, ви сплатите, не торгуючись.

При цьому, непрозоре ціноутворення ставить пацієнта в невигідну позицію. Комусь назвали одну ціну за операцію, комусь іншу, при чому її результат списувався на "волю Божу". З "волею Божою" НСЗУ не сперечається, проте наполягає на збереженні взаємозв'язку між витраченим ресурсом (оплатою) і результатом (лікуванням).

Читайте также - Хуже дурака только дурак с инициативой, Или реквием по медреформе

Над діючою концепцією фінансування медичних послуг ДВА РОКИ працювали економісти з Всесвітньої організації охорони здоров'я, Національного банку, "Великої четвірки", Світового банку, Гарвардської школи охорони здоров'я. Це унікальна експертиза, рухома ідеєю, щирістю і справедливістю, яку зібрав голод на зміни. Як будь-який подібний порив він чутливий до фальші.

З інших важливих новин - уряд сьогодні опублікував постанову, яка дозволить Національній службі запустити фінансування мережі для лікування пацієнтів з COVID-19.

Читайте также - Стартовал второй этап медреформы: что вам нужно знать. Интервью руководителя НСЗУ

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net
Вакансии
Больше вакансий
Project Manager (впровадження CRM)
Киев Група компаній ЛІГА
Редактор стрічки новин
Киев Медіа холдинг Ligamedia
Head of PR
Киев Група компаній "ЛІГА"
Разместить вакансию

Комментарии

Последние новости
Популярное