UA

"Право на владу". VoxCheck утверждений команды Зеленского

19.04.2019, 16:23
Фото - скриншот видео

18 апреля в эфире 1+1 Владимир Зеленский представил команду своих экспертов. Vox Ukraine проверили их утверждения (укр.).

Чи не найголовнішою претензією суспільства до кандидата в президенти Володимира Зеленського довгий час залишалася непублічна команда. Всі хотіли знати, з ким потенційний президент прийде до влади.  За три дні до другого туру виборів в ефірі телепередачі Право на владу Володимир Зеленський нарешті представив свою команду експертів, які спробували коротко розповісти про своє бачення ключових напрямків розвитку країни.

Фактологічних тверджень у їхніх словах було не надто багато, адже переважно вони говорили про бачення та плани. Та все ж VoxCheck знайшов у їхніх словах фактаж. Чи була там правда, читайте в нашому матеріалі.

Руслан Рябошапка, 15:38 - 15:46

Маніпуляція. "Той президент, який іде сьогодні, він завершує свою каденцію президентом найбільш корумпованої країни в Європі, ну можливо за винятком Російської Федерації."

Пояснення: в останньому Рейтингу сприйняття корупції від Transparency International (за 2018 рік) Україна знаходиться на 120 місці. Серед країн хоча б частково розташованих у Європі – позаду лише Росія. Але насправді за каденцію Порошенка Україна посилила свої позиції в рейтингу. У 2012 році, наприклад, позиція України була гірша – 144 місці. Тоді попереду була навіть Росія.

Михайло Федоров, 21:15 - 21:29

Неправда. "Все вы знаете, что такое ID-карты. И вы знаете, что для того, чтобы иногда их использовать, необходимо носить с собой непонятный документ для того, чтобы подтвердить, что у тебя есть эта ID-карта.”

Пояснення: ID-карта дійсна і без цього документу. В цитаті йдеться про виписку про місце реєстрації проживання, і вона може стати в нагоді, якщо в якійсь установі немає приладу для зчитування інформації з карти, а підтвердити місце проживання потрібно.

Євген Комаровський, 28:04 - 28:08

Правда. "100 тыс жителей страны заболели корью."

Пояснення: З 2017 року на кір захворіло 99 тисяч людей: 2017 - 4788 осіб, 2018 - 54 тис осіб, 2019 - 40 тис. осіб.  

Неправда (28:10 - 28:19).  "37 лет назад, когда я учился на 6 курсе мединститута, мне не могли показать больного корью."

Пояснення: Хоча ми не можемо перевірити що саме бачив спікер, але в СРСР у 1980-х за рік фіксувалося до 250 тисяч випадків захворювання на кір.

Володимир Зеленський, 31:30 - 31:33

Перебільшення. "Просто 9 млн украинцев уехали..."

Пояснення: Точних даних про кількість українців, які виїхали за кордон назавжди - немає. За статистикою ООН та Світового банку, у 2017 року за межами України проживало 5,9 млн українців. Але за їхньою методологією до цього показника включаються не лише ті, хто виїхав з незалежної України, а й ті, хто тут народився ще за радянських часів і після розпаду СРСР 1991 року лишився жити в інших пострадянських країнах.

Схожий підхід у Міжнародної організації міграції. За її даними, з початку ХХ століття з України виїхало 8 млн людей. Організація все ще вважає таких людей українськими мігрантами.

Таким чином, можна говорити про від 5 до 8 млн українців, які народилися в Україні, але живуть в інших країнах. Отже, навіть якщо враховувати найбільш широке визначення емігранта, таких людей не 9 млн осіб, а менше.

Олександр Данилюк, 42:41 - 42:45

Правда. "Саме цей суд (той що прийняв рішення щодо незаконності націоналізації Приватбанку - ред.) приймав рішення щодо поновлення Насірова."

Пояснення: Обидва рішення ухвалив Окружний адміністративний суд м. Києва.

Автор: Максим Скубенко, редактор VoxCheck

Текст публікується на правах інформаційного партнерства LIGA.net та VoxUkraine

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Вакансии
Больше вакансий
Project Manager (впровадження CRM)
Киев Група компаній ЛІГА
Редактор стрічки новин
Киев Медіа холдинг Ligamedia
Head of PR
Киев Група компаній "ЛІГА"
Разместить вакансию

Комментарии

Последние новости
Популярное