UA

Где же правда? Три причины, почему ее так трудно найти

Где же правда? Три причины, почему ее так трудно найти

доктор философии, Университет Кейс Вестерн Резерв (США)
15.06.2020, 11:58

Использование Интернета в период пандемии увеличилось на 47%. Заинтересованным все проще навязывать неправду, а людям все сложнее с ней бороться (укр)

Щохвилини YouTube публікує понад 500 годин нових відео. Цю інформацію споживають мільярди людей. Але зрозуміти, де правда, стає все важче і важче. Чому?

1. Люди споживають дуже багато інформації

У 2019 році середньо статистична людина проводила майже сім годин в інтернеті, в тому числі половину цього часу на телефоні. А в період пандемії COVID-19 люди ще більше стали залежними від інтернету та соціальних мереж.

Недавнє дослідження показало, що використання Інтернету в період пандемії збільшилося на 47%. Тому не дивно, що так важко розібратися в усій цій інформації - просто, її занадто багато.

2. Немає відповідальності за неправдиву інформацію

Дуже багато неправдивої інформації поширюється ботами. Нещодавно, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що, згідно досліджень однієї з найбільших платформ соцмереж, 40% постів по COVID-19 є згенеровані ботами. Їм не важлива репутація і відповідальність за неправду вони не несуть. Подібна ситуація з деякими "блогерами" та "диванними експертами", яких цікавить хайп та кількість поширень, а не правдивість інформації.

3. Соціальні мережі заводять людей в інформаційну бульбашку

На жаль, соціальні мережі, а точніше алгоритми на яких побудовані соціальні мережі, заводять людей в інформаційну бульбашку однодумців. В цій бульбашці люди майже не бачать альтернативних думок і це посилює їхні упередження.

Якщо людина вірить в теорію плоскої землі, то досить велика ймовірність того, що друзі цієї людини теж в це вірять. І такій людині досить важко вийти за межі своєї інформаційної бульбашки, бо інформація, яку вона бачать у себе на екрані, підтверджує її віру в плоску землю.

Чи це можна змінити? Три прості поради:

1. Зменшіть споживання новин та інформації. Особливо - неякісної інформації.
2. Споживайте інформацію тих людей, яким ви довіряєте, і у кого хороша репутація. Не підписуйтесь на канали людей, яких не знаєте. Принаймі дослідіть хто є ці люди.
3. В соціальних мережах майте друзів та підписників, які не погоджуються з вашою думкою. Це допоможе вам боротися з власними упередженнями.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net
Вакансии
Больше вакансий
Project Manager (впровадження CRM)
Киев Група компаній ЛІГА
Редактор стрічки новин
Киев Медіа холдинг Ligamedia
Head of PR
Киев Група компаній "ЛІГА"
Разместить вакансию

Комментарии

Последние новости
Популярное