UA

"Новый" состав правительства. Игра в рулетку с Минздравом не отменяется

"Новый" состав правительства. Игра в рулетку с Минздравом не отменяется

экс-глава Национальной службы здоровья Украины
04.03.2020, 18:24

Несмотря на существенные достижения, Кабмин Гончарука был толерантен к токсическому Министерству здравоохранения Украины. Грядут ли изменения? (укр)

Бути громадянином - це мати позицію. Громадянську, людську і професійну. Без підлаштування під ситуацію, слизьку кон'юнктуру та гнилі компроміси. Не зраджуючи цінностей.

Є одна близька мені фахово сфера, від ефективної (а не лише результативної) роботи якої залежить життя кожного з нас. Система охорони здоров'я (не просто "медицина" і належне реагування на спалах коронавірусу, хоча й це теж). Вона, поряд з освітою, визначає суттєву частку індексу людського розвитку та забезпечує майбутнє можливе інклюзивне зростання економіки, а не просто зростання ВВП.

Вже шість місяців, як сфері охорони здоров'я України не щастить із лідерством. Зміни, що таки відбуваються, робляться надзусиллями і не завдяки, а наперекір. Завдяки окремим людям та інституціям, які справжні. Але переважна більшість - щонайменше імітатори без бачення і власної позиції, якщо навіть не корисні ідіоти чи клоуни. Вони не говорять про ідеї і стратегії а "на своїх місцях" задовольняють власні, часом дуже дрібні амбіції, чи є пішаками в руках маніпуляторів.

Профільний комітет Ради і особливо його "голова" (Михайло Радуцький. - Ред.) - без коментарів. За кількома виключеннями, які тільки підкреслюють правило, ви не згадаєте за кілька років хто ці люди, і що вони зробили.

Шестимісячний уряд пропри низку суттєвих досягнень, толерував токсичне Міністерство охорони здоров'я. МОЗ у нинішньому (на 13.30, 04 березня 2020-го) вигляді інституційно не спроможний симулякр, який тримався завдяки низці самовідданих професіоналів, сумній "інституційній пам'яті" бувалих та копняків з усіх боків - зверху, збоку, знизу.

"Новий" склад уряду. І знову є небезпека зіграти в рулетку з МОЗ. Хтось забуває, що професіонал, лікар і фахівець з публічного управління, лідер у розумінні public governance - це далеко не одне й те саме. А скоріш - зовсім не те, що зараз потрібне.

Бути громадянином - це усвідомлювати свою відповідальність за політичний вибір у демократичній державі. Це процес, а не навіки вкарбований результат. Я вірю, що охорона здоров'я з'явиться у справжньому ТОП порядку денному і не завдяки черговій кризі з вірусом чи іншими непередбачуваними подіями, а через розуміння лідерів, що це основа і передумова стрімкого розвитку країни за будь-яким сценарієм. Хіба що сценарієм не є розвиток. Але я в це не вірю і не дам цього зробити.

Тож гуртуймося, допомагаємо армії та Національній службі здоров'я України, бо вони на передовій, і працюємо кожен на своєму місці. 

Все швидко змінюватиметься, і ці зміни точно залежать від нас. Не можна змінити те, що було і зараз є, але можна змінити те, що буде. Далі буде.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net
Вакансии
Больше вакансий
Project Manager (впровадження CRM)
Киев Група компаній ЛІГА
Редактор стрічки новин
Киев Медіа холдинг Ligamedia
Head of PR
Киев Група компаній "ЛІГА"
Разместить вакансию

Комментарии

Последние новости
Популярное