Слово Предстоятеля Української Православної Церкви (ПЦУ)
до Міжнародного дня онкохворої дитини 


Дорогі у Христі!

Все життя людини складається з різних зустрічей чи то з рідними та близькими, чи з колегами по роботі, чи з перехожими людьми. Всі вони нам являють одне – таїнство існування іншої людини. 

15 лютого є Міжнародним днем дитини, яка хвора на рак. Тобто це день, коли Церква, держава, громадські організації, волонтери та всі небайдужі по особливому звертають увагу на онкохворих дітей. Сьогодні, в день Стрітення Господнього, ми маємо можливість ще однієї зустрічі, яка подібно, як зустріч старця Симеона з Ісусом, може перемінити наше життя – це зустріч із онкохворою дитиною. 

Кожна дитина, а особливо та, яка переживає важку хворобу, має право на повноцінне духовне і фізичне життя, повагу, дбайливе ставлення персоналу лікарень та соціальних служб, доступ до вичерпної, зрозумілої медичної та правової інформації щодо перебігу хвороби, а особливо забезпечення доступу до знеболення. 

Треба пам’ятати, що Господь створив і лікаря, і ліки, а зрештою Сам прийшов у цей світ, сповнений страждань, щоб бути нашим милосердний Лікарем, щоб за словами пророка Ісаї "взяти на себе наші хвороби", а "Його ранами ми зцілились".

Сьогодні, звертаючись до всіх людей доброї волі, хочу наголосити, що Господь через нас проявляє Свою любов та милосердя, які наче світло освітлюють темряву повсякденного життя. 

Тож нехай ця сьогоднішня зустріч не обтяжує вас, а стане нагодою зустрітися з самим Господом, який сказав: "Що ви зробили одному з цих найменших - Мені зробили".       

Ми, як Церква, знаємо, що в підтримці оживає надія. Покажімо, що саме в час відвідин онкохворої дитини та її рідних у вас немає важливішої людини за неї, скажіть: «Я з тобою», проявіть любов всього вашого єства, бо Господь заповідає: «Як Я полюбив Вас так і ви любіть один одного» (Ін. 13: 34).

Дорогі діти, не здавайтеся і перемагайте за допомогою Божою хворобу, і Господь, Який сказав: «Прийдіть до Мене, всі струджені і обтяжені, і Я заспокою вас» (Мф. 11: 28), через велику віру допоможе Вам. 

Нехай Господь зростить у всіх нас чесноти віри, надії і любові, так щоб ми ніколи не вагалися й не сумнівалися в Богові та в упованні на Його могутню й неодмінну допомогу та полегшення в час хвороб і страждань.

ЕПІФАНІЙ,
Митрополит Київський і всієї України
15 лютого 2019 р.