UA

Все под прицелом, или Безнаказанность, как визитка системы

Все под прицелом, или Безнаказанность, как визитка системы

юрист, общественный деятель
05.11.2019, 13:34

Год назад после нападения умерла активистка Катерина Гандзюк. Заказчиков так и не нашли. Это история о тенденциях и прецедентах (укр.)

Вчора у 40 містах України та по всьому світу пройшла акція "Рік без Каті". Рік тому померла Катерина Гандзюк, а замовники її вбивства досі на волі та навіть не всі позбавлені посад.

Увесь цей час ми не зупинялись та провели десятки, якщо вже не сотні акцій з однією вимогою – покарати винних. Невеликі здобутки у вигляді покарання виконавців - виключно заслуга тих, хто не мовчав, але ніяк не слідчих та прокурорів. Без щоденного тиску і цих посадок не було б.

Проте, виявляється, в Україні не достатньо заяв посольств G7, ООН, Ради Європи, тиску вуличних акцій та тисяч статей, відео і новин від медіа, щоб посадити трьох місцевих князьків, котрі обросли феодальними зв'язками з колишнім президентом, поліцією та іншими правоохоронцями. Недостатньо навіть волі нового президента Зеленського, котрий учора пообіцяв сприяти покаранню винних.

Читайте также - Убийство Екатерины Гандзюк. Все известные факты

І от з цього моменту історія про Катерину Гандзюк вже не належить тільки їй. Вона про нас. Про те, що ми живемо в країні, де замовити вбивство стає буденністю. Де людське життя знецінене настільки, що навіть перші особи держави нічого з цим не можуть або не хочуть зробити.

Це історія про тенденції та прецеденти. Прецедент полягає в тому, що розслідуванням цього жахливого злочину можна зупинити хвилю терору, яка охопила країну. І це відбудеться чи не вперше в нашій історії. Проте, поки зрушень в цьому напрямку нема.

А тенденція - це те, що безкарність стала візитівкою української правоохоронної систсеми, яка не розслідувала жоден замовний напад на активістів. І цим вона дає зелене світло на подальший терор. За таких обставин Гандзюк – це ви, ваші діти, друзі та знайомі. Ніхто не може гарантувати, що на них не нападуть за не такий погляд, не такий лайк у Facebook або просто через антипатію.

Читайте также: Смерть Катерины Гандзюк и уничтоженный кредит доверия

Всі ми перебуваємо під прицілом. Ніхто не може почуватись в безпеці. Зеленський обіцяє сприяти розслідуванню. Ми це запам'ятовуємо. І будемо нагадувати допоки замовники не сядуть. І саме від Зеленського залежить сьогодні, чи ми матимемо прецедент посадки замовників вбивства, чи буде продовження тенденції безкарного терору та вбивств.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net
Вакансии
Больше вакансий
Project Manager (впровадження CRM)
Киев Група компаній ЛІГА
Редактор стрічки новин
Киев Медіа холдинг Ligamedia
Head of PR
Киев Група компаній "ЛІГА"
Разместить вакансию

Комментарии

Последние новости
Популярное