UA

Я увольняюсь. У нас разные ценности с новой командой Минздрава

Я увольняюсь. У нас разные ценности с новой командой Минздрава

экс-глава Национальной службы здоровья Украины
25.11.2019, 20:09

Структурные реформы - необратимы. Реформа системы здравоохранения - одна из таких. Настоящая. Ничто не остановит идею, время которой пришло (укр.)

Сьогодні ввечері стало відомо, що голова Національної служби здоров'я України - Олег Петренко - написав заяву про звільнення. Причини свого рішення він окреслив у дописі на Facebook, додавши декілька тез про майбутнє реформи системи охорони здоров’я в Україні: бути їй чи не бути.

LIGA.net публікує текст допису Петренка в зручному для читачів форматі.

Структурні реформи невідворотні та незворотні. Реформа системи охорони здоров’я – одна з таких. Справжня. Ніщо не зупинить ідею, час якої настав. 

Я сьогодні написав заяву про звільнення з посади голови Національної служби здоров’я України. За власним бажанням. Сподіваюсь, найближчим часом Уряд її підтримає.

Причина - у нас різні фундаментальні цінності з командою, що зараз працює над трансформацією системи охорони здоров’я. І це заважає працювати і мені, і їм. Відсутність однакового розуміння мети, складності процесів, спільної відповідальності та постійний пошук простих рішень у складних питаннях, не допомагає знаходити спільну мову і постійно стає каменем спотикання. 

Моє рішення в такому випадку - дати новій політичній команді можливість зробити це інакше, ніж робив і щоденно роблю це я. Бо дії завжди важливіші, ніж слова. Хоча слова теж важливі – я знаю, що значить створити організацію з чистого листа. ВЕЛИКУ організацію, якою є команда НСЗУ. Її люди - вони найцінніший актив! 

Що це означає для продовження реформи?

Трансформацію системи уже не зупинити. Зміни проросли на місцях і запустили процеси та очікування на усіх рівнях системи. Головне ми точно зробили – дали зрозуміти, що реальні зміни можливі. Справжні. В інтересах споживачів медичних послуг та медичного персоналу. 

В якому стані я залишаю НСЗУ - організацію, яку створив власноруч з нуля? Національна служба здоров’я України зараз - це жива структура з впровадженими та налаштованими процесами на всіх рівнях, з людським обличчям та натхненим серцем.

Це організація, яка здатна планувати та здійснювати задумане: первинка та реімбурсація тому живе підтвердження. Це потужна команда справжніх професіоналів, які розробили першу в Україні програму медичних гарантій. І які здатні втілити її в життя в повному обсязі у 2020 році. Так, це молода організація, але це вселяє надію, що вона ще може удосконалюватись і зростати. 

Читайте також - Як за місяць розвалили МОЗ, побудований Супрун

Первинна медична допомога повністю перейшла на нову модель фінансування. Програма реімбурсації "Доступні ліки" оновилася, всі процеси перейшли в електронну систему, з бюджеторієнтованої програма стала спрямованою на потреби пацієнта. Програма медичних гарантій з розрахунками, тарифами, пакетами послуг розроблена. Бюджет 2020 прийнятий. Тільки вперед! 

Чим би я хотів, щоб була НСЗУ зараз?

У мене відповідь одна – НСЗУ повинна стати єдиним національним стратегічним закупівельником медичних послуг та лікарських засобів за програмою медичних гарантій, з однаковими для усіх правилами та прозорим розподілом коштів.

Це і є один із видів загальнообов’язкового солідарного медичного страхування. Так це працює в багатьох розвинених країнах. І тільки в такому статусі ми зможемо відповісти на виклики, які стоять перед системою охорони здоров’я України.

Чим точно не повинна бути НСЗУ - "бухгалтерією" при МОЗі. Більше поки коментувати своє рішення я не буду. 

Але, далі буде. Не перемикайтесь…  

I`ll be back)

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Статьи, публикуемые в разделе "Мнения", отражают точку зрения автора и могут не совпадать с позицией редакции LIGA.net
Вакансии
Больше вакансий
Project Manager (впровадження CRM)
Киев Група компаній ЛІГА
Редактор стрічки новин
Киев Медіа холдинг Ligamedia
Head of PR
Киев Група компаній "ЛІГА"
Разместить вакансию

Комментарии

Последние новости
Популярное