Революція 5.0. Роботи стали частиною нашого життя – як нам співіснувати
![Революція 5.0. Роботи стали частиною нашого життя – як нам співіснувати Революція 5.0. Роботи стали частиною нашого життя – як нам співіснувати](https://wsrv.nl/?output=webp&url=www.liga.net/images/general/2024/04/29/20240429120127-2591.jpg&w=1280&fit=cover&dpr=2)
Перший робот Unimate, якого створили у 1954 році, був на вакуумних лампах, важив понад дві тонни та виконував обмежену кількість завдань, які зберігалися у нього в пам’яті на магнітній стрічці.
Дивіться нас на YouTube: пояснюємо складні речі простими словами
Зараз робот-собака Spot вже складається з п’яти камер, тисяч мікропроцесорів, має по три двигуни в кожній нозі, важить 30 кілограмів, орієнтується в просторі, може керуватися вручну чи ухвалювати рішення самостійно. Його можна оснастити різноманітними датчиками та іншим корисним навантаженням і налаштувати для виконання конкретних завдань.
Минуло 70 років. І ринок робототехніки з нуля досягне відмітки у $176 млрд до 2025 року. Для порівняння — річний ВВП України у 2022 році становив $160,5 млрд.
В цьому тексті редакція LIGA.net хоче розповісти більше про еволюцію робототехніки та її можливості, а також дослідити питання, чи станемо ми безробітними через роботів.
Цей текст ми підготували разом зі спеціалістами університетів Карнегі-Меллона, Тафтса, Людвіга-Максиміліана (Мюнхен), Scuola Superiore Sant'Anna (Піза), компаніями Boston Dynamics та Nvidia й спеціалістами аналітичної компанії Markets and Markets.